Nawigacja

  • Bożonarodzeniowe jasełka - 19.12.2019 r.

         Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole.  19 grudnia 2019 r. w przedstawieniu jasełkowym, przygotowanym przez panie: Małgorzatę Robak, Iwonę Łudzik i Paulinę Sambór młodzi aktorzy, w pięknych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem, doskonale przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Kolorowe stroje i wspaniała gra artystów sprawiły, że wszyscy z zainteresowaniem oglądali występujących, którzy z ogromnym przejęciem i poświęceniem odtworzyli swoje role.

         Pięknie zaprezentowały się także uczennice klas: III, V i VI, które, pod kierunkiem pana Jarosława Łyko, zagrały na fletach melodie kolęd.

        Przedstawienie przeplatane kolędami i pastorałkami było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji.

         Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy na Boże Narodzenie.  Narodziny Jezusa w betlejemskiej stajence wzbudzają w każdym z nas tęsknotę za bardziej ludzkim światem, w którym miłość jest silniejsza od nienawiści, a światło rozprasza ciemność.

          Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali wzruszających życzeń od dyrektora szkoły, pana Roberta Lalewicza i  pani Marii Kasperek, wójt gminy, która jak co roku obdarowała wszystkich uczniów świątecznymi prezentami.

        

  • Dla Niepodległej - 12.11.2019 r.

         Niepodległość Polski – to hasło jest ważne dla każdego Polaka. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości na  długo zostaną w naszej pamięć ze względu na bogaty i przepiękny program artystyczny przygotowany przez panie: Małgorzatę Robak, Paulinę Sambór i Iwonę Łudzik.

         Początek naszego radosnego świętowania nastąpił podczas poniedziałkowej uroczystości, odbywającej się na wałach stradowskiego grodziska, Niepodległa do hymnu, gdzie uczniowie zaprezentowali spektakl, który obejrzeli rodzice , okoliczni mieszkańcy i wszyscy biorący udział w uroczystości. Spektakl oparty na formule teatru ulicznego, swoją treścią i wyrazistym przekazem, miło zaskoczył widzów, dając im możliwość głębokiego przeżycia historii losów naszego kraju.

  • Ślubowanie uczniów klasy I - 17.10.2019 r.

        

         Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Uroczystość ślubowania jest tego najlepszym przykładem. Od początku roku szkolnego adepci pod kierunkiem pani Pauliny Sambór, pracowicie wdrażali się do obowiązków szkolnych. Aż wreszcie 17 października 2019  r. dzieci z klasy pierwszej złożyły uroczyste ślubowanie w obecności wójta Gminy Czarnocin, pani Marii Kasperek, przewodniczącego Rady Gminy, pana Kazimierza Warszawy, nauczycieli, rodziców, starszych kolegów oraz przedszkolaków. 

         Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowaną część artystyczną, Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. 

         Po ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia. Pan dyrektor  pasował każdego ucznia wielkim piórem i  wypowiadał słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Cieszkowach, a wychowawczyni  wręczyła każdemu Dyplom Pasowania. W poczet braci uczniowskiej przyjęli pierwszaków starsi koledzy z klasy III.
    Następnie bohaterowie uroczystości otrzymali pamiątkowe upominki z rąk pani Marii Kasperek - wójt gminy oraz rodziców

         Wszystkim uczniom klasy pierwszej życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

  • Dodatkowe dni wolne

    Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2019/2020

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Cieszkowach informuje o ustaleniu dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2019/20120.

    31 października 2019 r.

    8 kwietnia 2020 r.

    21 kwietnia 2020 r.

    22 kwietnia 2020 r.

    23 kwietnia 2020 r.

    4 maja 2020 r.

    5 maja 2020 r.

    12 czerwca 2020 r.

    Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 5 października 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. 2010 nr 186. poz 1245).

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 - 02.09.2019 r.

           I znów zadźwięczał szkolny dzwonek, informując, że czas nauki po wakacyjnej przerwie pora zacząć. Szkoła zmieniła całkowicie swój status. Nie ma już wśród nas gimnazjalnej młodzieży, zostały tylko dzieci ze szkoły podstawowej. Będzie inaczej, ale na pewno równie dobrze.

         Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 poprzedziło wprowadzenie sztandaru Szkoły, już tylko jednego. Następnie msza, celebrowana przez księdza Krzysztofa Września i przemowa pani Marii Kasperek, wójta gminy i pana Roberta Lalewicza, dyrektora Szkoły.

           Pani Wójt przypomniała wydarzenia, które miały miejsce 80 lat temu i ludzi, którzy zginęli walcząc o to, by dzisiejsze dzieci mogły spokojnie spotkać się w szkole, by mogły się cieszyć ze wspólnie spędzanych chwil.

            80 lat temu, 1 września, hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę, rozpoczynając jeden z najczarniejszych okresów w historii ludzkości. II wojna światowa uważana jest jako najważniejsze wydarzenie w historii Polski ostatnich stu lat i zajmuje szczególne miejsce w pamięci Polaków. Budzi ona emocje i skojarzenia zarówno w wymiarze patriotycznym, jak i uniwersalnym. Tym bardziej należy podkreślić potrzebę podtrzymywania tej pamięci           i dbania o nią.

    Delegacja uczniów wraz z Panią Wójt i Dyrektorem Szkoły tradycyjnie złożyła wiązankę biało-czerwonych róż przed tablicą upamiętniającą poległych żołnierzy.

           Pan Dyrektor przedstawił wychowawców w kolejnych klasach i życzył wszystkim dzieciom najlepszych wyników w nauce.

  • Spotkanie ze sztuką

    Serdecznie zapraszamy rodziców, absolwentów i mieszkańców Gminy

    na spektakl teatralny

    oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży naszej szkoły

    w dniu 8 czerwca 2019 r. (sobota) o godzinie 19.00 w budynku szkoły.

  • Egzamin Gimnazjalny 2019 - 10.04.2019 r.

         Coraz szczelniej domykają się drzwi gimnazjum. Coraz częściej kolejnym wydarzeniom towarzyszą określenia: ostatni, ostatnia, ostatnie. Tak było i dziś - ostatni egzamin gimnazjalny.

         Uczniowie klas trzecich przystapili do pierwszej części ostatniego egzaminu gimnazjalnego, do części humanistycznej. Sprawdzali swoją wiedzę z historii, wos-u, i języka polskiego. Wszyscy już przed czasem zgłosili się do szkoły. Wszyscy w doskonałych humorach, pełni wiary w siebie. Pytałam, czy się denerwują, ale nie było stresu. Jedynie taki maluteńki, jak sami stwierdzili, ten, który jest potrzebny do mobilizacji. Najpierw 60 minut pracy z testem z historii i wos-u, chwila wytchnienia, a potem 90 minut zmagań z zadaniami z języka polskiego.

         "Nie było źle", "Mogło być gorzej", "Będzie dobrze", "Jedynie ta fraszka, proszę pani, tak nie do końca wiedziałam, o co chodzi" - tak oceniali egzamin tuż po wyjściu z sali. Na pewno przeanalizujemy wszystkie zadania na lekcjach, ale na ostateczne wyniki trzeba będzie poczekać do 14 czerwca. Jesteśmy dobrej myśli. Jutro część matematyczno-przyrodnicza. "Damy radę".

  • Egzamin gimnazjalny

    Dyrektor szkoły informuje, że egzamin gimnazjalny odbedzie się w zaplanowanym terminie.

    10.04.2019 część humanistyczna

    11.04.2019 część matematyczno - przyrodnicza

    12.04.2019 język obcy.

     

  • INFORMACJA O STRAJKU

    Od dnia 08.04.2019r. do odwołania w Szkole Podstawowej w Cieszkowach rozpoczyna się strajk nauczycieli. Wszelkie informacja na stronie szkoły.

  • Autorskie spotkanie z Krzysztofem Nurkowskim

    28.02.2019

     W czwartek, 28 lutego, odbyło się  spotkanie autorskie w  SP Cieszkowy.

    Krzysztof Nurkowski jest autorem ksiązki"Był dwór"(2000), opisującej historie ziemiańskiej rodziny Bukowskich, zamieszkujących naszą gmine do 1945 roku oraz Limeryków toskańskich(2009), arkusza poetyckiego"Drobiazgi podróżne"(2009), oraz najnowszej ksiązki"Droga do Koryta"(2018), będącej zapisem osobistych wspomnień z lat 60,70 ub.wieku.

    Autor publikował także w wielu czasopismach oraz pełnił funkcję redaktora naczelnego sublokalnej"Gazety Kazimierskiej, ukazującej się w latach 1993-1997.

    Uczniowie klasy IV recytowali wiersze Krzysztofa Nurkowskiego, nauczyciela tutejszej szkoły.

    Gabrysia Krawiec z klasy 4, czytała  wiersz "Na brodle" z nowej książki "Droga do Koryta",Kornelia i Miłosz Kot oraz  Julia Sambór wiersze, "Miniatury jerozolimskie", natomiast Gabrysia  Wojas wiersz "W Buczaczu", z tomiku"Drobiazgi podróżne".

    A poza tym rozmowa o pisaniu, o książkach, o bibliotekach domowych, pamiętnikach, dziennikach - które trzeba pisać, o czytaniu,pytania i.....niestety, dzwonek na przerwę...

    Prowadzenie spotkania wzięła na siebie, polonistka Pani Małgorzata Robak.

     Spotkanie było podzielone na dwie części, dla juniorów, od przedszkola, do..... klasy 5 włącznie i seniorów, gimnazjaliści i klasa ósma.

    Trzeba przyznać, że doznaliśmy niecodziennego sukcesu dydaktycznego. Nikt się nie nudził i o dziwo, o zgrozo(!!!!), nikomu z uczniów, nie przyszło do głowy, korzystać ze smartfona podczas takowej sytuacji...

     

  • VII Spotkania z Filmem o Wątkach Żydowskich

     11.10.2018 roku klasami 3a i 3b pojechaliśmy do Chmielnika na "VII spotkanie z kinem o żydowskich wątkach." Obejrzeliśmy film pt. "Dzieci Ireny Sendlerowej". Film ten ukazywał życie Żydów i Polaków podczas II wojny światowej. Film był bardzo interesujący i skłaniał do przemyśleń i refleksji.

    Po filmie wysłuchaliśmy wypowiedzi Pani  Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zofii Radzikowskiej o tym ile było Żydów na ziemiach polskich przed  II wojną światową, a ile jest ich teraz. Nie zdawałam sobie sprawy, że Żydów i ludzi pochodzenia żydowskiego było kiedyś tak wielu. Ta wycieczka szkolna do Chmielnika była dla mnie bardzo ważnym przeżyciem i będę ją pamiętać na długie lata.

    Anita Sobecka kl. 3b.

     

     11.10.2018 roku klasami gimnazjalnymi pojechaliśmy do Chmielnika na "VII Spotkanie z Kinem o Żydowskich Wątkach".

    Po przyjeździe obejrzeliśmy film pt. "Dzieci Ireny Sendlerowej". Film ukazywał Holocaust Żydów w czasie II wojny światowej,a także odważne i bohaterskie czyny,polskiej działaczki społecznej,Ireny Sendlerowej.

    Wskutek jej heroicznych działań udało się uratować około 2500 tysiąca dzieci przebywających na terenie warszawskiego getta.

    Według mnie film był bardzo pouczający bo dzięki niemu bardziej poznałam  poświęcenie Pani Ireny Sendlerowej do Żydów.  Zrozumiałam, co to znaczy naprawdę się czemuś poświęcić i zaryzykować. Skłoniła mnie do różnych przemyślenień i refleksji.

    Po filmie wysłuchaliśmy wypowiedzi Pani Zofii Radzikowskiej ze Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu. W wypowiedzi odżyła historia II wojny światowej widziana z perspektywy osoby, która jako dziecko przeżyła Holocaust.

    Wycieczka dała mi dużo do myślenia i napewno zapamiętam ją na długie lata.

     

    Wanesa Tytko  kl. 3b.

  • dziękujemy .....

    13.09.2018

     

    Delegacja Szkolnego Klubu Wolontariatu, została zaproszona przez dyrekcję, nauczycieli i wychowanków, kazimierskiej Placówki Opiekuńczo - Terapeutycznej, na wspólną zabawę "Dnia Pożegnania Lata".

    Klub reprezentowały uczennice klas trzecich gimnazjum, Aleksandra Adamczyk, Gabriela Mróz i Maria Sobieraj, wraz opiekunem p.Krzysztofem Nurkowskim.

    Przypominamy, że kilka miesięcy temu, uczniowie naszej szkoły, przekazali na rzecz wychowanków kazimierskiej placówki, prezenty, ktore otrzymali od kościoła ewangelików niemieckich.

    Dziękujemy za zaproszenie.

     

     

  • Wyniki Biegu Niepodległości

    Bieg Smyka

    Dziewczęta:

    1.Wasik Julia

    2.Paczkowska Maja

    3.Adamczyk Gabriela

    Chłopcy:

    1.Chrzan Alan

    2.Adamczyk Aleksander

    3.Górniak Michał

    Bieg Urwisa

    Dziewczęta:

    1.Galbas Anna

    2.Piotrowska Nikola

    3.Sambór Julia

    Chłopcy:

    1.Kot Miłosz

    2.Chrzan Oliwier

    3.Jajeśniak Miłosz

    Bieg Juniora

    Dziewczęta:

    1.Sobecka Wioleta

    2.Sambór Oliwia

    3.Zbojak Anna

    Chłopcy:

    1.Piotrowski Wiktor

    2.Galbas Jan

    3.Paczkowski Filip

    Bieg Nastolatka

    Dziewczęta:

    1.Kieca Magdalena

    2.Waloch Gabriela

    3.Doroz Martyna

    Chłopcy:

    1.Tytko Oskar

    2.Włosowicz Patryk

    3.Przeniosło Kacper

    Bieg do 35 lat

    Dziewczęta:

    1.Adamczyk Monika

    2.Pieron Małgorzata

    Chłopcy:

    1.Gołębiowski Maciej

    1.Rogala Mateusz

    2.Zając Dominik

    3.Sambór Łukasz

    Bieg 35+

    Dziewczęta:

    1.Włodarska Agnieszka

    2.Wróbel Agata

    3.Górniak Aneta

    Chłopcy:

    1.Jajeśniak Łukasz

    2.Wojas Sebastian

    3.Piotrowski Tomasz

    Bieg Nordic Walking

    Dziewczęta:

    1.Kot Joanna

    2.Sambór Ewelina

    3.Sylwia Psuj

  • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

    Dyrekcja, Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna oraz Uczniowie 

    Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej

    w Cieszkowach

    serdecznie zapraszają na

    BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

    z okazji

    100-lecia Odzyskania

    przez Polskę Niepodległości,

    który odbędzie się dnia 17.06.2018 r.

    o godz. 15:00 na terenie Szkoły Podstawowej

    w Cieszkowach

    W programie:

    Biegi w różnych kategoriach wiekowych

    Występy uczniów

    Rozgrywki Sportowe 

    Zabawy dla uczniów z animatorem z Fundacji "Dajemy Wybór" www.dajemywybor.pl

    Regulamin_biegow_w_cieszkowach.docx

    Regulamin_biegow_w_cieszkowach.pdf

    karta_zgloszenia_dziecka_.docx

    oswiadczenie_cieszkowy.docx

    KARTA_ZGLOSZENIOWA.docx

  • Sukces Juli

    Julia Kocel uczennica klasy IIIb gimnazjum zwyciężyła w Konkursie Multimedialnym pt. "Patriotyzm i niepodległość" z okazji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości organizowanym przez Liceum Ogólnokształcace w Kazimierzy Wielkiej. Julia we współpracy z kolegami i koleżankami z klasy nakręciła film, który przenosi w czasy II wojny światowej, aby uświadomić młodym ludziom, jak długa i ciężka była droga do wolności. Film do obejrzenia w nowym You Tube
  • Zofia z Ryszkiewiczów Bukowska.- „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej

    Zachęcamy do obejrzenia na stronie szkoły w zakładce"Nowe You Tube", jeszcze pachnącego świeżością, filmiku. Uczniowie kl.IIIb, Wiktoria Sambur i Filip Sagan, korzystając z materiałów historyka, p.Krzysztofa Nurkowskiego oraz pani Moniki Bukowskiej-Korol z Warszawy, napisali scenariusz i zrealizowali film,poświęcony Zofii z Ryszkiewiczów-Bukowskiej, ziemiance z pobliskich Michałowic, bohaterce walk o niepodległość Polski w okresie I wojny światowej.

    Film został nakręcony na konkurs /Niezwyciężeni 1918-2018 IPN

  • Kamienie Pamięci, projekt edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej, IX edycja, Kraków, 23-24, maja 2018

    23.05.2018

    Sprawozdanie z wyjazdu do Krakowa na galę Kamienie Pamięci ,,Nieznany bohater niepodległości”


    W przeddzień uroczystej gali tj.23.05. pojechałam wraz z moim nauczycielem historii, panem Krzysztofem Nurkowskim oraz z drugą uczestniczką z naszej szkoły - Julią Sambur do Krakowa do hotelu Best Western Efekt Express, gdzie byliśmy zameldowani.

    Odpoczęliśmy pół godziny i wyruszyliśmy pod Kopiec Kościuszki, gdzie czekał na nas pan z IPN-u., dr Marcin Chorązki. Wskazał nam drogę i poszliśmy dalej bez niego. Wyszliśmy na sam szczyt kopca, a podczas wędrówki robiliśmy bardzo dużo zdjęć pięknego krajobrazu. Z samego szczytu widoczne były miejsca na przykład: kopiec Józefa Piłsudskiego, Sanktuarium świętej siostry Faustyny w Łagiewnikach oraz Tauron Arena w Krakowie.

    Później poszliśmy do Wystawy Figur Woskowych ”Polaków Drogi Do Wolności” koło kopca Kościuszki, gdzie widzieliśmy wyrzeźbionego Tadeusza Kościuszkę wraz z Jerzym Waszyngtonem. Zobaczyliśmy również Adama Mickiewicza oraz Henryka Sienkiewicza, grającego na fortepianie Fryderyka Chopina czy malującego swój historyczny obraz Jana Matejkę. Osobne pomieszczenie zajmują figury woskowe Jana Pawła II - który odwiedza nasz kraj i właśnie wysiada z samolotu - czy modlącą się siostrę Faustynę. Figury były wykonane bardzo profesjonalnie. Najbardziej zachwyciło nas to, że wyglądały bardzo realistycznie.

    Później pojechaliśmy do hotelu na uroczystą kolacje z prezesem IPN w Krakowie. W dniu 24.05 rano dojechała reszta uczestników z naszej szkoły tj. Filip Sagan, Wiktoria Sambur, Ania Włodarska, Aleksandra Adamczyk, Gabriela Mróz, Ewelina Mucha oraz Weronika Cicha.

    Rozłożyliśmy swoje stoiska i prezentowaliśmy nasze prace. Wybraliśmy 4 postacie tj.  Ludwika Slaskiego (1898-1976) ziemianina, oficera kawalerii, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej 1939 r. i konspiracji w AK, po wojnie zaś więźnia politycznego PRL; Józefa Dąbkowskiego (1895-1978) spółdzielcy, działacza ruchu ludowego, członka Polskiej Organizacji Wojskowej biorącego udział w rozbrajaniu Austriaków w 1918 r, takżę więzionego w PRL, Tomasza Syrkiewicza (1887-1974) budującego zręby lokalnej samorządności jako wieloletni kancelista gminy Czarnocin oraz krakowskiego malarza i scenografa Karola Frycza,urodzonego w Cieszkowach (1877-1963).

    Po naszej prezentacji była uroczysta gala, na której zostały wręczone cegły historyczne z dworu Kleszczyńskich w Radziemicach oraz drobne upominki. Z gali wróciłam pełna refleksji i  zadumy. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii, która pozostanie w mojej pamięci na długo.
                                                          :
    Bernadeta Zbojak 
    kl. VII SP Cieszkowy

     

    24 maja 2018 roku odbyła się uroczysta gala „Kamienie Pamięci - Nieznany bohater niepodległości” będąca swoistym punktem kulminacyjnym projektu. O bohaterach dowiedzieliśmy się od naszego nauczyciela historii, który pokrótce przybliżył nam ich życiorysy.

     

    Byliśmy zaskoczeni, że tak wybitne postacie żyły w naszym regionie, a tylko nieliczni o nich pamiętają. Następnie wspólnymi siłami i ciężką pracą gromadziliśmy potrzebne materiały na ich temat. Zdecydowaliśmy się na udział w tym przedsięwzięciu, chcąc upamiętnić naszych lokalnych bohaterów.

    Zależało nam na organizowaniu spotkań z uczniami oraz ich rodzicami, na których moglibyśmy przekazywać wiedzę jaką nabyliśmy w ramach naszych działań. W trakcie trwania projektu kierowaliśmy się słowami Józefa Piłsudskiego : „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

    Uważam, że projekty tego typu powinny być dalej kontynuowane, aby pamięć o takich ludziach nigdy nie umarła i była obecna wśród nas.

    Wiktoria Sambur, kl.III b, Gimnazjum 

     

     

    W dniu 24.05 2018 roku odbyła się gala "Kamienie Pamięci" na której nagradzani byli laureaci tegoż projektu. Dla uczestników z całej Polski przewidziane było zakwaterowanie oraz ciepły posiłek a na dodatek darmowe zwiedzanie poszczególnych części Krakowa.

    Sama Gala była bardzo wyniosłym wydarzeniem. W pierwszej części uczestnicy prezentowali swoje projekty na temat zapomnianych bohaterów narodowych. Każdy prześcigiwał się w pomysłach na zaprezentowanie swojego bohatera. Można było zobaczyć wiele ciekawych pomysłów oraz poznać ciekawych i kreatywnych ludzi.

    Komisja projektu wypytywała nas w jaki sposób rozpowszechanialiśmy wiedze o danej osobie oraz prosili o przybliżenie życiorysu danej postaci. Ja wraz z moją koleżanką Wiktorią Sambur obraliśmy sobie za postać do prezentacji Karola Frycza sławnego artyste oraz humaniste. Wystawkę na temat jego działalności oraz całą historie jego życia można oglądać w Szkole Podstawowej w Cieszkowach.

    Z góry pragnę podziękować naszemu belfrowi Krzysztowi Nurkowskiemu który wprowadził nas w ten projekt a także wiele innych przedsięwzięć a przede wszystkim za to że tak wspaniale wprowadził nas w świat histori Polski oraz całego świata.

    Filip Sagan, Gimnazjum, kl.IIIb

     24 maja 2018 roku wraz z kilkoma innymi uczniami naszej szkoły i opiekunami pojechaliśmy do Krakowa na galę finałową Kamienie Pamięci, która miała być uwieńczeniem naszej pracy w którą włożyliśmy wiele wysiłku i wiele czasu. Znaleźliśmy nieznanych żołnierzy niepodległości naszego regionu i przedstawiliśmy ich na owej gali. Nasza praca została doceniona i nagrodzona, jesteśmy bardzo dumni i siebie ale i również z tego iż na naszym terenie były osoby, bohaterowie którzy wykazali się niezwykłą odwagą, męstwem oraz wytrwałością.

    Pozwolę sobie zacytować słowa jednej z obecnych osób na gali -,, W tym konkursie nie ma miejsc pierwszych, ponieważ każda z postaci które zostały przedstawione, przypomniane walczyły za naszą ojczyznę ʼʼ Mam nadzieję że nagrody które dostaliśmy będą służyć nam a statuetki dadzą do myślenia innym by tak jak my brali udział w takich konkursach. Ja osobiście jestem dumna ze swojej pracy i cieszę się, że mogłam brać udział w takim spotkaniu.

    Weronika Cicha, kl.IIIb

     

     

  • Ekonomiczne Potyczki

    Uczennice klasy IIb Wiktoria Kowalska, Roksana Bugaj i Julia Kocerba zakwalifikowały się do II etapu Konkursu "POTYCZKI EKONOMICZNE". W I etapie uczennice zaplanowały i przeprowadziły zajęcia na temat "Planujesz - zyskujesz przyszłość". Konkurs organizowany jest przez: Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Narodowy Bank Polski. Opiekunem grupy uczennic jest Agata Pasternak.

  • SPOTKANIE ZE SŁOWEM

    19 marca 2018 r. odbył się VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski „SPOTKANIE ZE SŁOWEM” zorganizowany przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Jest to konkurs przeprowadzany cyklicznie dla młodzieży szkolnej (gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.  Żywy kontakt z poezją i prozą polską wzbogaca oraz rozwija uczniów. Recytatorzy czytają, rozumieją i interpretują mówione przez siebie teksty, dopełniając je własnymi przemyśleniami   i emocjami. Konkurs ma na celu popularyzację literatury polskiej, dbanie o kulturę języka, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej. W konkursie pięknie zaprezentowały się uczennice przygotowane przez Panią Beatę Buła Maria Sobieraj, która recytowała wiersz Lusi Ogińskiej " Pusty dom" oraz fragment " Pana Wołodyjowskiego" Henryka Sienkiewicza Julita Górniak - "Gawęda o miłości ziemi ojczystej " Wisławy Szymborskiej i Fragment " Nad Niemnem " Elizy Orzeszkowej.

     

  • Żegnamy zimę, witamy wiosnę - 21.03.2018 r.

         Pożegnania bywają zwykle smutne, ale od zawsze wplatają się w nasze życie. Tego nie da się zmienić. Dziś, w piękny i słoneczny, choć nieco wietrzny, dzień żegnaliśmy się z zimą. Zgodnie z tradycją wszyscy uczniowie obnieśli marzanny dookoła terenu szkoły, by następnie złożyć je pod rozłożystym drzewem. Marzanny były różne - duże i małe, słomiane i wiklinowe, przygotowywane z rodzicami i samodzielnie. I nawet wszystkie się uśmiechały. Nie wolno ich ani spalić, ani topić. By jednak ogrzać nieco mroźne powietrze i dopełnić tradycji, spalone zostały bale słomy. Od razu wszystkim zrobiło się cieplej, a wiosna obiecała to ciepło zatrzymać na dłużej.

         Nad bezpieczeństwem uczniów podczas spaceru czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Kazimierzy Wielkiej.

         Pierwszy dzień wiosny to także dzień wagarowicza. Uczniowie jednak w komplecie stawili się w szkole. A było warto, bo przedstawiciele samorządu uczniowskiego przygotowali wiele zabaw, konkursów i zawodów, by ten dzień był inny niż pozostałe.

         Od jutra, bez względu na pogodę, będzie już wiosna.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Cieszkowach
    Cieszkowy 30, 28-506 Czarnocin
  • 413512025

Galeria zdjęć