Nawigacja

Szkolny Klub Przedsiębio

Nagłówek

Szkolny Klub Przedsiębiorczości powstał w 2006r. Do klubu należą uczniowie gimnazjum, a opiekę nad nim sprawują mgr Beata Buła i mgr Agata Pasternak. Członkowie klubu realizują różnego rodzaju projekty uczniowskie mające na celu zdobywanie wiedzy, rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości.

Celem działalności Klubu jest:

- promowanie wśród uczniów kreatywnych i przedsiębiorczych  postaw,
- przygotowanie do efektywnej pracy w grupie
- motywowanie i mobilizowanie uczniów do zainteresowania się potrzebami innych osób oraz swojego środowiska
- kształtowanie odpowiedzialność za podejmowane decyzje
- zachęcanie uczniów do rozwijania własnych zainteresowań
- wdrażanie do samodzielnego planowania i nauka organizacji pracy
- stwarzanie szans do prezentowania własnych osiągnięć i realizacji planów.

SKP realizował projekty:

2015/2016

1. Konkurs na prace pisemną - temat tegorocznej edycji to„Kooperatywa z sukcesem – pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej”. Do Ogólnopolskiego konkursu zgłoszono prace napisaną przez uczennicę klasy IIIb Alicje Paczkowską.

2. Gimnazjalna Olimpiada Przedsiebiorczości. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 10 uczniów. Komisja szkolna w składzie Agata Pasternak, Beata Buła i Anna Łyko nadzorowała i koordynowała przygotowania uczniów. Do Etapu okręgowego zakwalifikował sie zespół w składzie: Jakub Lalewicz, Alicja Paczkowska i Kamila Derlatka.

3. Młodzi Przedsiębiorczy cz.I  "Zarządzamy własnymi zasobami" 3 zespoły uczniowskie: z klasy 1b pod opieką Agaty Pasternak  z klasy II pod opieką Beaty Buła. W trakcie tegorocznej edycji uczniowie nie tylko wykonują zadania projektowe, ale maja również możliwość udziału w webinarium. Chcesz wiedzieć więcej na temat projektu wejdź na stronę:

http://www.ceo.org.pl/pl/mlodzi-przedsiebiorczy/news/opis-programu

4. Program "Ekonomia na co dzień"

2014/2015

  1. Gimnazjalna Olimpiada Przedsiebiorczości. W olimpiadzie wzięło udział 22 uczniów. Do II etapu zakwalifikowała się Weronika Kubicka, która utworzyła trzyosobowy zespół w skład którego weszli jeszcze uczniowie: Katarzyna Kucia kuc. Kl. IIIa i Kacper Wróbel uc. Kl. IIIb. Uczniowie zmagali się z innymi zespołami z całej Polski wykonując zadania na platformie e-learningowej.
  2. Młodzi przedsiębiorczy cz.II „Zakładamy i prowadzimy firmę”. Dwa zespoy uczniowskie pod opieką B. Buła i A.Pasternak
  3. Ogólnopolski konkurs na najlepsze przedsięwzięcie uczniowskie IDEA 2015

Do konkursu zgłoszone zostało przedsiewziecie: „ Drugie Noworoczne Spotkanie pokoleń” – opiekun Beata Buła

  1. Program „Ekonomia na co dzień”
  2. Konkurs na projekt własny – którego głównym celem było rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości jak również edukacja ogólnoekonomiczna młodzieży. Do konkursu opiekunki SKP B. Bula i A. Pasternak zgłosiły scenariusz opracowanych przez siebie zajęć.
  3. Konkurs na pracę pisemną XIII edycja. Tegoroczny temat  to: „Umiesz liczyć, licz na siebie. Twoje sposoby na dorabianie do kieszonkowego”. Do ogólnopolskiego konkursu zgłoszona została praca Katarzyny Kuciak  uczennicy klasy IIIa.
  4. Projekt i konkurs „Otwarta firma”. W projekcie wzięli udział członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.
  5. Konkurs na scenariusz komiksu. II edycja.  Do konkursu zgłoszono scenariusz opracowany przez Kamilę Derlatkę i Aleksandre Pobiega.
  6. Konkurs „Gdyby to zależało ode mnie, to…”Przedmiotem pracy (tekstu lub materiału video) była analiza jednej z wybranych dziedzin lub gałęzi gospodarki (np. finanse publiczne, opieka zdrowotna, ubezpieczenia społeczne, finansowanie i budowa infrastruktury, edukacja, etc.) wskazująca możliwe rozwiązania problemów sektora/dziedziny, sposoby poprawienia efektywności, sprawności, skuteczności. Do konkursu została zgłoszona praca Alicji Paczkowskiej uc. Kl. IIb.
  7. Finansoaktywni. Misja: Podatki” to program edukacyjny Ministerstwa Finansów dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. W Programie wzięli udział uczniowie klas trzecich i drugich naszego gimnazjum, a na konkurs została wysłana praca zespołu uczniowskiego w składzie: Zuzanna Durbacz, Emilia Gruszka i Klaudia Wojas.

2013/2014

Młodzi przedsiębiorczy

W czasie pracy nad projektami uczniowie dowiadują się, w jaki sposób:

  • radzić sobie z zarządzaniem finansami oraz planować wydatki swoje i rodziny,
  • dokonywać świadomych wyborów konsumenckich (kierować się rachunkiem ekonomicznym i własną opinią, a nie tylko informacjami pochodzącymi z reklam),
  • szukać sprzymierzeńców i partnerów; planować i realizować działania zespołowe, dysponować i zarządzać ograniczonymi zasobami, analizować ryzyko, zarządzać pracą swoją i innych,
  • współpracować z różnymi instytucjami (urzędy, firmy, ośrodki, szkoły) oraz mediami,
  • korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), niezbędnych do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

W I etapie programu "Zarządzamy własnymi zasobami" Udział wzieły 3 zespoły uczniowskie pod opieka p. Agaty Pasternak

zespół 1 z klasy Ib

1. Alicja Paczkowska

2. Aleksandra Fucia

3. Klaudia Włodarska

4.Patrycja Mucha

5. Natalia Pitura

6. Daria Idus

zespół 2 z klasy 2a i 2b

1. Weronika Kubicka

2. Julita Mucha

3. Aleksandra Łata

4. Magdalena Okaz

5. Magdalena Żarek

zespół 3 z klasy 2a

1. Róża Laskowska

2. Weronika Kocerba

3. Katarzyna Kuciak

4. Kamila Zając

 Do II etapu programu "Zakładamy i prowadzimy firmę" przystępuje 5 zespołów uczniowskich pod opieką p. Agaty Pasternak i p. Beaty Buła.

 

 

Ogólnopolski konkurs na najlepsze przedsięwzięcie uczniowskie IDEA 2014

Do konkursu zgłoszone zostały dwa przedsiewziecia: „Noworoczne spotkanie pokoleń” – opiekun Beata Buła oraz „Elektroodpady zbierasz – naszą Ziemię wspierasz” – opiekun Agata Pasternak. Obydwa przedsięwzięcia zakwalifikowały się do półfinału po głosowaniu internautów.

Ostatecznie do finału został zakwalifikowany po obradach jury projekt „Elektroodpady zbierasz – naszą Ziemię wspierasz”

20 maja odbyl sie finał konkursu na najlepsze przedsięwzięcie uczniowskie IDEA 2014.

Zespół uczniowski w składzie Zuzanna Durbacz, Emilia Gruszka i Klaudia Wojas

wywalczył tytuł LAUREATA I MIEJSCA . Ogólnopolski konkurs na najlepsze przedsięwziecie uczniowskie organizowany był przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W finale wzięło udział 12 zespołów z całej Polski. Jury oceniało zespoły  biorąc pod uwagę prezentację graficzną, dokumentację przedsięwzięcia i najwyżej ocenianą prezentację zespołu przed publicznością.

Program „Ekonomia na co dzień” - realizowany cały rok szkolny

Konkurs na projekt własny – którego głównym celem było rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości jak również edukacja ogólnoekonomiczna młodzieży. Do konkursu opiekunki SKP B. Bula i A. Pasternak zgłosiły scenariusz opracowanych przez siebie zajęć.

Konkurs na pracę pisemną XII edycja. Tegoroczny temat  to: „Jak chciałabym uczyć się ekonomii”. Do ogólnopolskiego konkursu zgłoszona została praca Kariny Kiljanczyk uczennicy klasy IIa.

Projekt i konkurs „Otwarta firma”. W projekcie wzięli udział członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości. Nasz Klub zdobył tytuł laureata ogólnopolskiego w konkursie ogłoszonym w ramach tego projektu.

Konkurs na scenariusz komiksu. Do konkursu zgłoszono scenariusz opracowany przez Kamilę Derlatka.

„Zostać Przedsiębiorczym” – pilotażowy program wprowadzający innowacje pedagogiczną. Program realizowany jest w szkole już trzeci rok. W dniu 25 marca 2014 r. w Łodzi odbyła się Ogólnopolska Konferencja upowszechniająca pilotażowy program "Zostać przedsiębiorczym". Wśród zaproszonych dwudziestu szkół była delegacja z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Cieszkowach.  Podczas konferencji prezentowane były projekty edukacyjne. Naszą prace w projekcie pokazywali nauczyciele: Beata Buła, Anna Łyko oraz uczennica Weronika Kubicka.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Cieszkowach
    Cieszkowy 30, 28-506 Czarnocin
  • 413512025

Galeria zdjęć