Nawigacja

  • Dołączamy do akcji. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  • Spotkanie autorskie z Panią Ewą Stadtmuller

    Nowa galeria Spotkanie autorskie z Panią Ewą Stadtmuller została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 14 listopada miało miejsce spotkanie z Panią Ewą Stadtmuller autorką wielu książek kierowanych do grona najmłodszych czytelników. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach cyklu spotkań „Niezwykłe spotkania z wyjątkowym człowiekiem”. Dyrektor szkoły Pan Robert Lalewicz powitał przybyłego gościa oraz podkreślił, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa czytanie książek. Najmłodsi czytelnicy – dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie z klas 0 – III wzięli udział w licznych zabawach i konkursach literackich prowadzonych przez Panią Ewę Stadtmuller. Na zakończnie spotkania chętni uczniowie mogli zakupić nowe książki wraz z dedykacją od autorki.

  • „OBIECUJĘ BYĆ DOBRYM UCZNIEM…” – RELACJA ZE ŚLUBOWANIA W SP W CIESZKOWACH

    Nowa galeria Pasowanie na ucznia została dodana do albumu fotograficznego

    Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Cieszkowach są już pełnoprawnymi uczniami. 13 listopada 2024roku odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. To był wyjątkowy dzień.

    Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

    Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

    Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.
    Zanim jednak najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania programu artystycznego. Wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami z klasy piątej wzięli udział w przedstawieniu, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek pod kierownictwem wychowawcy klasy Pana Jarosława Łyko.

    Świadkami tego wydarzenia oprócz rodziców, bliskich uczniów byli goście: Wójt Gminy Czarnocin – Beata Buła, Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin – Sebastian Wojas, Sekretarz Gminy Czarnocin – Agata Wróbel,   Inspektor ds. oświaty – Małgorzata Szpyt.

      Po zakończonej prezentacji obecni na uroczystości uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i  zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty”.
    Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły – Robert  Lalewicz. W ten sposób pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Cieszkowach 

    W podziękowaniu za dokonanie aktu pasowania na ucznia rodzice wręczyli panu dyrektorowi, wychowawcy i zaproszonym gościom bukiety kwiatów, natomiast uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez rodziców

    Miłą niespodzianką okazały się upominki przygotowane i wręczone przez Panią Wójt.  

    Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej.

    Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

  • Święto Niepodległości

    Nowa galeria Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

    Dziś 12 listopada cała społeczność szkolna uczciła kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały nam piękne patriotyczne piosenki.

    Uroczystość z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów lekcją historii i patriotyzmu.

  • Święto Zmarłych i Halloween

    Nowa galeria Święto Zmarłych i Halloween została dodana do albumu fotograficznego

    Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznali tradycje i zwyczaje celebrowania święta Halloween. Przyswoili nowe słownictwo, robili ćwiczenia utrwalajace gramatykę oraz wykonali Halloweenowe Lapbooki.

    Uczniowie poszerzają swoją wiedzę z zakresu kultury krajów anglojęzycznych, przy czym szanują swoją własną.

    W naszej tradycji jest to czas zadumy i refleksji, szacunku do życia i śmierci.

    Brawo uczniowie za taką postawę. 

  • Sukcesy naszych uczennic w IX Przeglądzie Piosenek i Pieśni Patriotycznych.

    Nowa galeria Sukcesy naszych uczennic w IX Przeglądzie Piosenek i Pieśni Patriotycznych. została dodana do albumu fotograficznego

    27 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnocinie odbył się IX Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej. 

    W kategorii kl. I-III Julia Szczęsna (kl. III) zajęła zaszczytne I miejsce, a Amelia Bugajny (kl.III) II miejce.

    W kategorii kl. IV-VI miejsce III zajęła Alicja Szpyt (kl. IV).

    W kategorii kl. VII-VIII Alicja Fortuna (kl. VII)  zajęła I miejsce, a Dominika Mysiakowska (kl. VIII) zajęła miejsce III.

    W kategorii dorośli powyżej 19 roku życia I miejsce zdobył nasz Pan Dyrektor- Robert Lalewicz.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

  • Dzień dyni

    Nowa galeria Dzień dyni została dodana do albumu fotograficznego

    Jednym z najpopularniejszych symboli jesieni jest dynia. W naszej szkole uczniowie podczas tegorocznego Dnia dyni na lekcjach z języka angielskiego zostali zapoznani z elementami święta Halloween, które jest popularne w kulturze amerykańskiej oraz hucznie obchodzone m.in. w Irlandii, Anglii i USA. Dzieci poznały nowe słówka w języku angielskim związane z  duchami, nietoperzem, pająkiem, czarnym kotem itd. Nie zabrakło także prac plastycznych, które dostarczyły naszym najmłodszym mnóstwo dobrej zabawy oraz pomogły utrwalić nowe wiadomości. Nie zapominajmy, że w naszej kulturze ten wyjątkowy czas jest chwilą refleksji i zadumy.

  • ,,Zwierzęcy alfabet" zadania październikowe

    Nowa galeria ,,Zwierzęcy alfabet" zadania październikowe została dodana do albumu fotograficznego

    Projekt edukacyjny ,,Zwierzęcy alfabet" doskonale wpisuje się w ramy Podstawy Programowej dla edukacji wczesnoszkolnej, koncentrując się na rozwijaniu wiedzy przyrodniczej oraz umiejętności artystycznych i technicznych u młodszych uczniów.
    Cele projektu:
    1. Edukacja przyrodnicza: Poszerzanie wiedzy uczniów o różnorodności fauny, w tym zwierząt hodowlanych, dziko żyjących oraz zagrożonych wyginięciem. Zapewnienie informacji na temat gatunków, które nie występują naturalnie w polskim środowisku.
    2. Rozwój umiejętności plastycznych i technicznych: Pobudzenie kreatywności i zdolności manualnych poprzez realizację projektów artystycznych i technicznych, obejmujących prace z różnorodnymi materiałami i technikami. 3. Wzmacnianie świadomości ekologicznej: Kształtowanie postaw proekologicznych poprzez zrozumienie roli i znaczenia różnych gatunków zwierząt w ekosystemie oraz konieczności ich ochrony.
    4.Integracja wiedzy i umiejętności interdyscyplinarnych: Łączenie wiedzy przyrodniczej, plastyki i techniki, co pozwala uczniom na lepsze zrozumienie świata przyrody z perspektywy różnych dziedzin edukacji.
    5. Budowanie zaangażowania i motywacji do nauki: Zwiększenie zainteresowania nauką poprzez praktyczne zajęcia, które są atrakcyjne i jednocześnie edukacyjne dla uczniów.

  • PROFESJONALE SZKOLENIE PIERWSZEJ POMOCY

    Nowa galeria Pierwsza pomoc została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 25 października w naszej szkole odbyły się zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Te niezwykle interesujące warsztaty przeprowadzili członkowie Związku Strzeleckiego Niepodległość- ppłk Dariusz Greń, sierżant Wiktoria Florczyk, sekcyjny Tomasz Judasz, starszy strzelec Natalia Gałęziowska. Celem zajęć było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
    Pod okiem profesjonalistów uczniowie klas I- VIII  na fantomach ćwiczyli: ocenę stanu poszkodowanego, umiejętność skutecznego wzywania pomocy, zastosowania pozycji bocznej bezpiecznej oraz postępowania przy zatrzymaniu oddechu i krążenia. Dzięki powyższym zajęciom nasi uczniowie nauczyli się odpowiedzialności za siebie i innych i każdy nawet ten najmłodszy uwierzył, że może zostać ratownikiem.

    Szczególne podziękowania za dzisiejsze warsztaty kierujemy do Pana płk. Sylwestra Szmita, który umożliwił nam powyższe spotkanie.

  • WYJĄTKOWE SPOTKANIE AUTORSKIE

    Nowa galeria Spotkanie z Panią Katarzyną Podsiadło została dodana do albumu fotograficznego

    W ramach kontynuacji cyklu spotkań  „Niezwykłe spotkania z wyjątkowym człowiekiem”  dzisiaj 23 października w naszej szkole gościła poetka Pani Katarzyna Podsiadło, która zabrała nas w niezwykle ciekawą podróż literacką. Uczniowie starszych klas z uwagą słuchali informacji dotyczących życia, pierwszych literackich doświadczeń autorki. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali  również recytowanych przez autorkę i pana dyrektora  Roberta Lalewicza utworów  pochodzących z tomików: "Dzieje się świat", "Dodaj do ulubionych", "Rozedrgane". Był czas na refleksję, wspólną rozmowę i wskazówki dla młodych ludzi, w których być może obudzi się pasja literacka.  Spotkanie nie tylko na długo pozostanie w naszej pamięci, ale jak stwierdzili sami uczniowie zachęciło ich  do pierwszych prób pisania własnych wierszy.
    Życząc Pani Katarzynie samych sukcesów z niecierpliwością czekamy na Jej kolejne, piękne utwory. 

  • Klasa w terenie- mandal w wykonaniu klas II i III

    Nowa galeria Klasa w terenie- mandal w wykonaniu klas II i III została dodana do albumu fotograficznego

  • Liście z masy solnej w wykonaniu uczniów klas II i III

    Nowa galeria Liście z masy solnej w wykonaniu uczniów klas II i III została dodana do albumu fotograficznego

  • Jesienna ścieżka sensoryczna

    Nowa galeria Jesienna ścieżka sensoryczna została dodana do albumu fotograficznego

    Dzisiaj 18 października w piękny, ciepły, słoneczny i jesienny dzień uczniowie klas II, III oraz przedszkolaki spacerowały po ścieżce sensorycznej. Uczniowie korzystali w pełni z darów jesieni, które tego dnia przynieśli do szkoły i wraz z nauczycielem przygotowali ścieżkę sensoryczną. Dzieci rozwijały swoje wrażenia dotykowe i stymulowały zmysły przechodząc boso po kasztanach, liściach, kukurydzy, szyszkach, orzechach, jarzębinie i żołędziach. Chodzenie po takiej ścieżce rozwija motorykę dużą, kształtuje zmysł równowagi i koordynację ruchową. Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuwać, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata.

  • Piknik Ekologiczny

    Nowa galeria Piknik Ekologiczny została dodana do albumu fotograficznego

    15 października 2024 r. uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w Pikniku Ekologicznym - wydarzeniu związanym z edukacją ekologiczną. Warsztaty zostały zorganizowane przez Panią Małgorzatę Szpyt, a wniosek do WFOŚiGW złożyła Gmina Czarnocin. Piknik odbytł się w Szkole Podstawowej w Czarnocinie. Wspólnie z uczniami trzech szkół podstawowych z terenu naszej gminy w warsztatach uczestniczyła Pani Wójt Beata Buła, Przewodniczący Rady Gminy Pan Sebastian Wojas, Skarbnik Gminy Pani Agata Wróbel, dyrektorzy szkól: Pani Agata Lalewicz, Pani Elżbieta Bielecka, Pan Robert Lalewicz. Nauczyciele w oparciu o Eko Box-y zorganizowali 9 stanowisk warsztatowych: torby ekologiczne, eko breloki, eko herbaty, biżuteria z materiałów ekologicznych, sole do kąpieli, medaliony, koło fortuny z nagrodami, magnesy, bomby nasienne. Wszystko w oparciu o materiały ekologiczne. Uczestnicy świetnie sie bawili, a wykonane prace zabrali ze sobą.

  • ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ NAUCZYCIELA

    Nowa galeria ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ NAUCZYCIELA została dodana do albumu fotograficznego

    Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był świętem wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły.  Dnia 11 października z tej okazji wszyscy nauczyciele, uczniowie spotkali się na uroczystym apelu. Część oficjalną uroczystości   rozpoczął Pan Dyrektor Robert Lalewicz, który podkreślił ogromną rolę  nauczyciela w kształtowaniu młodego człowieka. Oprócz pięknych życzeń, nauczyciele i uczniowie , zobaczyli ciekawy program artystyczny, w którym uczniowie klasy VII w humorystycznych scenkach pokazali szare uczniowskie życie. Na pochwałę zasługuje cała klasa VII –,Aleksander Adamczyk, Alicja Fortuna, Szymon Kowalski, Kamil Kozera, Elisa Kuna  Krzysztof Nawrot, Konrad Nowak.  W inscenizacji wzięli również udział młodsi koledzy Szymon Pustelnik, Alicja Szpyt. Wszyscy zdecydowanie mają zadatki na świetnych aktorów. Przedstawienie przeplatane było pięknymi piosenkami w wykonaniu przedszkolaków, dzieci z klas II i III oraz Dominiki Mysiakowskiej uczennicy kl. VIII.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Nowa galeria DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ została dodana do albumu fotograficznego

    Dzień Edukacji Narodowej to w kalendarzu pracowników oświaty szczególna data. Każdego roku jest to bowiem okazja do wręczenia nagród szczególnie wyróżniającym się  pedagogom. Nagrody przyznawane są w dowód uznania za wzorową pracę lub szczególne osiągnięcia. W tym roku szkolnym wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele naszej szkoły, którzy zostali zaproszeni na uroczystą galę do Urzędu  Gminy w Czarnocinie. Część oficjalną Pani Beata Buła Wójt Gminy Czarnocin rozpoczęła od złożenia gratulacji i wręczenia nagród dyrektorom szkół, wśród których znalazł się Pan Dyrektor Robert Lalewicz. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej nagrodę otrzymały Panie Agnieszka Sambór i Iwona Łudzik. Specjalne nagrody za pracę podczas przerwy wakacyjnej otrzymały Panie: Agata Pasternak, Barbara Chabinka, Dorota Kmiecik oraz Pan Piotr Wasik, którym Pani Wójt podziękowała za prowadzenie półkolonii dla wszystkich dzieci z terenu Gminy Czarnocin. Do życzeń dołączyli się obecni na spotkaniu goście: Pani Elżbieta Szczęsna – Kusak – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, Pan Sebastian Wojas- Przewodniczący Rady Gminy, Pani Agata Wróbel -Sekretarz Gminy, Pani Agata Janiga – Główna Księgowa, Pan Stanisław Kwiecień – Prezes Zarządu Oddziału ZNP oraz prowadząca spotkanie Pani Małgorzata Szpyt – Inspektor ds.  Oświaty. Po części oficjalnej w niezwykle miłej atmosferze,  przy kawie był czas na refleksję  wspólną rozmowę i wymianę spostrzeżeń. Bardzo dziękujemy za ten wyjątkowy dzień.

  • NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z WYJĄTKOWYM CZŁOWIEKIEM

    Nowa galeria Spotkanie z Panem Krzysztofem Nurkowskim została dodana do albumu fotograficznego

    Dzisiaj 10 października odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Nurkowskim nauczycielem historii pracującym w naszej szkole. Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Robert Lalewicz,  który witając Pana Nurkowskiego podkreślił, że jest on człowiekiem wielu pasji, a jedną z nich jest niewątpliwie twórczość literacka. W trakcie spotkania Pan Krzysztof nie tylko  zaprezentował swoje utwory, ale w sposób niezwykle obrazowy i ciekawy opowiedział o swoich literackich inspiracjach.  Nie ma wątpliwości, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, a być może niektórzy zainspirowani twórczością naszego pisarza pójdą w jego ślady...

  • Nowości w grupie przedszkolnej

    Nowa galeria Nowości w grupie przedszkolnej została dodana do albumu fotograficznego

    Dyrektor Szkoły sprawił najmłodszym uczniom ogromną niespodziankę prezentując im fantastyczne zabawki, dzięki którym nasze przedszkolaki będą mogły jeszcze bardziej rozwijać  swoje umiejętności, poprzez zabawy konstrukcyjne, czy też tematyczne w kąciku kuchennym. Tego dnia uśmiech  nie schodził z twarzy naszych wychowanków a wspólne i zgodne zabawy nie miały końca.

  • Piknik Ekologiczny

  • Wycieczka do Ojcowa

    Nowa galeria Wycieczka do Ojcowa została dodana do albumu fotograficznego

    W dniu 8 października 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyciecze do Ojcowa. Wyjazd miał charakter turystyczno - krajoznawczy jak również integracyjny, ponieważ w wycieczce brali udział także uczniowie Szkoły Podstawowej w Czarnocinie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku w Pieskowej Skale, gdzie poznaliśmy pasjonującą historię zamku. Następnie udaliśmy się na pieszą wędrówkę po szlakach Ojcowskiego Parku Narodowego. Podziwialiśmy skały i malownicze jesienne krajobrazy. Zobaczyliśmy Bramę Krakowską, a co bardziej spragnieni mogli skosztować wody ze Źródełka Miłości. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Jaskinia Wierzchowska Górna - symbol krasu jurajskiego. Cała wycieczka to doskonała lekcja geografii, historii czy przyrody w terenie. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale w dobrych humorach i ze wspaniałymi wspomnieniami.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Cieszkowach
    Cieszkowy 30, 28-506 Czarnocin
  • 413512025

Galeria zdjęć